Vítejte na stránkách Mykologického klubu Nezvěstice.

Výstava hub v Nezvěsticích

Výstava hub v Nezvěsticích je už minulostí, na kterou ale budeme vzpomínat jen v dobrém. Velký dík patří především všem ochotným sběračům hub, bez nichž by nebylo možné takové množství hub shromáždit a vystavit. Díky pomoci přátel z okolních mykologických klubů, konkrétně  Svatopluka Holce z Plzně a Oldy Jindřicha z Hořovice se nám podařilo určit 268 druhů hub, což je pro nás samozřejmě rekordní počet. Přijel nás zkontrolovat dokonce i Martin „Sádlo“ s rodinou, což mě osobně velmi potěšilo. Milým překvapením byla účast Daniela z Plzně, který mi sice před časem sám pomoc přislíbil, ale já na to zapomněl a nepočítal jsem s ním, takže o to větší radost jsem z jeho návštěvy a pomoci jsem měl.

Potěšil nás  velký zájem a byli jsme mile překvapeni znalostmi mnoha návštěvníků, výstavu navštívilo přes 500 návštěvníků, z toho asi 150 školáků ze ZŠ Nezvěstice. Jejich výtvarné práce s motivy hub byly ozdobou naší výstavy a porota měla velmi obtížný úkol, které obrázky vyhodnotit jako nejlepší. Všechny vystavené pak byly odměněny malými cenami.

Všechny vystavované exponáty pocházely z Plzeňského kraje, nejvíce jich bylo ze Šumavy, z Brd, z okolí Nezvěstic, Stříbra, Sulkova, Přikosic aj. Díky za pomoc s přípravou, organizací a úklidem patří členům MYKNOS (zejm. mojí Lindušce, Pítkovi, Radkovi, Petrovi, Honzovi) a taky Áje. Dalším kamarádům a známým děkujeme za donesené houbičky, ať už posloužily jako exponáty či na výzdobu...

Tak přátelé... a vzhůru v listopadu na houbařský bál :-D...

Pohled na sál.JPG
Paní předsedová.JPG
Určovačka.JPG
Šafránová kráska.JPG
Dotazy.JPG
Fotografie.JPG
Jako v galerii.JPG
S paní kronikářkou.JPG
Samourčovačka.JPG
Je to ryzec borový.JPG
Předání cen.JPG
Příprava výstavy.JPG
Kdo uhodne.JPG
Výzdoba.JPG
Diskuze.JPG
Olda a Sváťa.JPG
Vítězné obrázky.JPG
Vítězná malířka.JPG
Ještě špendlík.JPG
Pod stolem.JPG
Určování.JPG
Co to asi je.JPG
Návštěvníci.JPG
05.10.2012 00:48:28
pirhula
Chraňte naše krásné lesy a houby v nich !
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one