Vítejte na stránkách Mykologického klubu Nezvěstice.

SOUTĚŽ „O NEJCHUTNĚJŠÍ HOUBY V SLADKOKYSELÉM NÁLEVU“

O tomto víkendu se v Mariánských Lázních konal již 37. ročník tradiční celostátní soutěže „O nejchutnější houby ve sladkokyselém nálevu“. Tentokrát se pořadatelství ujali členové Mykologického klubu Slavkovský les a musím říci, že velmi úspěšně. Akce se uskutečnila v krásném a důstojném prostředí Hotelové školy v Mariánských Lázních.  Soutěže se zúčastnilo 16 mykologických spolků a výsledky si můžete prohlédnout na webu MK Slavkovský Les ( http://mk-slavkovsky-les.tewet.info/ ).

Samotná ochutnávka a hodnocení vzorků komisí se nesly ve velmi příjemné atmosféře, i díky  excelentnímu moderátorovi Oldovi Jindřichovi, který se svého úkolu zhostil na jedničku. Na dodržení pravidel a  propozic soutěže svědomitě dohlížel vedoucí soutěže Svatopluk Holec. Jako porotce musím uznat, že jsem přežil bez následků a houby chutnaly znamenitě, chléb na zajídání i ten tekutý byly mňam. Po degustování jsem měl čas prohlédnou si vystavené vítězné fotografie z fotosoutěže ČMS za rok 2010. Ve skutečnosti jsou některé ještě mnohem hezčí a hlavně barevnější, než ty, které jsem měl možnost vidět na internetových stránkách České mykologické společnosti ( http://www.myko.cz/fotosoutez/vysledky-2010/ ). Při té příležitosti jsem hovořil se skvělými mykofotografy O.Jindřichem a J.Burelem, který této soutěži zcela dominoval. Díky jejich vstřícnosti a ochotě podělit se se mnou se svými zkušenostmi s fotografováním hub jsem získal velmi cenné informace o tom, jak, kdy, kde a čím fotit. Teď už je zcela na mě, jak s tím naložím J.

Velké díky patří všem pořadatelům v čele s hlavním pořadatelem Jiřím Pošmurkou a všem členům ČMS, kteří se tohoto setkání zúčastnili, i když to někteří měli ze svého domova daleko. Jídlo a občerstvení bylo výborné, obsluha snaživá. Já jsem se sice podobné akce zúčastnil poprvé, ale přesto mi tato zkušenost stačila k tomu, abych se pro takovou soutěž nadchnul a příští rok  se zúčastním už s vlastními soutěžními vzorky J

Olda, já a Jirka.JPG
Ochutnávka.JPG
Formuláře.JPG
Nultý vzorek.JPG
Obídek.JPG
Jídelní jístek.JPG
Hotelová škola.JPG
Fotosoutěž ČMS.JPG
Fotosoutěž 2010.JPG
Fotosoutěž.JPG
22.03.2011 08:43:19
pirhula
Chraňte naše krásné lesy a houby v nich !
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one