Vítejte na stránkách Mykologického klubu Nezvěstice.

Výstava hub v Plasích

Dnes jsem zavítal do městečka Plasy, abych navštívil zdejší výstavu hub, která se konala v zimním refektáři zdejšího kláštera. Hned první pohled mi naznačil, že tato výstava bude o hodně zajímavější, než výstava hub v Blovicích, kterou jsem navštívil minulý týden. Z té jsem přijel dost rozčarovaný. Malou omluvou pro pořadatele může být fakt, že jsem výstavu navštívil až druhý den po otevření. Ale co jsem si přečetl článek v Plzeňském deníku, kde i věhlasný TH říká, že hezčí výstavu nenavštívil, byl jsem natěšený a plný očekávání. Asi jsem navštívil jinou výstavu....

Ale zpět k výstavě v Plasích.  Byla to výstava nejen hub, ale i mechů, lišejníků a poštovních známek s tematikou hub. Premiéru tu měly i vystavované kolorované kresby Václava Melzera, které zapůjčilo Západočeské muzeum v Plzni. Na určování hub tu byl známý plzeňský mykolog pan Svatopluk Holec.  Studenti nabízeli zájemcům pohled do mikroskopů, kde bylo možno vidět např. výtrusy pečárky nebo ušlechtilou plíseň na sýru.  Abych jen nechválil, tak uvedu i jednu kritickou poznámku. V sále bylo málo světla. Na cedulky se jmény hub, které byly převážně psány ručně propiskou, nebylo v šeru dobře vidět. Kdo nemá zrak jako ostříž, tak měl problémy s dešifrováním názvů hub. I toto však pořadatelé vyřešili ke všeobecné spokojenosti  instalací silnějších světel.  

Díky organizátorům za krásnou výstavu. Doporučuji vám její návštěvu,  výstava se koná 30.9.2010 - 2.10.2010 od 9:00 do 17:00.

Výstava Plasy.JPG
Výstava Plasy1.JPG
Výstava Plasy2.JPG
Výstava Plasy3.JPG
Výstava Plasy4.JPG
Výstava Plasy5.JPG
30.09.2010 21:44:52
pirhula
Chraňte naše krásné lesy a houby v nich !
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one